جعبه پیتزا, دسته‌بندی نشده

جعبه پیتزا

pizza box 2
Site Backfround

جعبه پیتزا:

جعبه پیتزا یا بسته پیتزا یک جعبه تاشو ساخته شده از مقوا است که در آن پیتزاهای داغ نگهداری می شود. از فواید جعبه پیتزا میتوان بسیار مقاوم بودن ، ارزان بودن ، قابل انباشت بودن و عایق حرارتی برای تنظیم رطوبت و مناسب برای حمل و نقل مواد غذایی نام برد. علاوه بر این ، فضای تبلیغاتی را نیز فراهم می کند.

ظروف تحویل پیتزاهای تازه پخته شده حداقل از قرن نوزدهم وجود داشته است ، زمانی که نانوایان پیتزا ناپولیتی محصولات خود را در ظروف فلزی چند لایه معروف به stufe (استوفا واحد ، “اجاق گاز”) قرار می دادند و سپس آنها را به فروشندگان در خیابان می فرستادند.

ظرف هوادهی گرد و ساخته شده از قلع یا مس بود. پس از جنگ جهانی دوم ، بسته بندی های یکبار مصرف در ایالات متحده شروع به توسعه کرد. در آن زمان پیتزا به طور فزاینده ای محبوب شد و اولین خدمات تحویل پیتزا در محل ایجاد شد. در ابتدا آنها سعی می کردند پیتزا را در جعبه های مقوایی ساده ، مشابه آنچه در کیک فروشی ها استفاده می شود ، تحویل دهند ، اما اغلب پیتزا مرطوب ، خم و یا حتی به دو نیم می شد.

سایر سرآشپزهای پیتزا سعی کردند پیتزا ها را روی بشقاب ها بگذارند و داخل کیسه های کاغذی حمل کنند. این تا حدودی مشکل را حل کرد. با این حال ، حمل بیش از یک پیتزا در داخل یک کیسه تقریباً غیرممکن بود. به این ترتیب ، پیتزاهای بالایی موادشان به پیتزاهای پایینی می چسبید.

از نظر مورخان فرض بر این است كه جعبه پیتزا توسط Domino’s Pizza اختراع شده است ، حتی اگر آنها برای ثبت اختراع ثبت نكرده باشند.

تا سال ۱۹۸۸ ، این زنجیره از نوعی بسته بندی استفاده می کرد که قسمت جلویی آن مستقیماً به دو طرف جانبی متصل نشده بود،بلکه فلپ های ثابت شده به طرفین جانبی را به داخل زیر درب می زدند. این طرح به عنوان “تاشو شیکاگو” نیز شناخته می شود.

دومینو اولین تولید کننده پیتزا بود که در مقیاس وسیع از جعبه های پیتزا استفاده می کرد و از این طریق دامنه تحویل خود را به خارج از منطقه گسترش داد. در اواخر دهه ۱۹۶۰ ، خدمات تحویل به لطف معرفی کیسه های عایق حرارتی بیشتر توسعه یافت.

انواع جعبه پیتزا:

۱-جعبه پیتزا مقوایی

۲-جعبه پیتزا ایفلوت

انوع و اقسام سایزهای جعبه پیتزا و استانداردهای آن:

سایز استاندارد جعبه پیتزاها

انواع چاپ بررروی جعبه پیتزا:

۱-چاپ سیلک:

۲-چاپ افست:

چاپ سیلک چیست:

در مورد چاپ سیلک بیشتر بدانید…

برای چاپ سیلک از جعبه پیتزاهای خام بدون چاپ استفاده میشود.

در این فرآیند فقط روی درب جعبه پیتزا چاپ می شود و چاپ کناره ها هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده به صرفه نمی باشد

در این نوع چاپ ما محدودیت تعداد رنگ داریم یعنی به دلیل قدیمی بودن نوع چاپ امکان چاپ طرح های متنوع نیست و فقط باید ساده چاپ کرد

این چاپ عموما به صورت تک رنگ و دورنگ کاربرد دارد 

حداقل تعداد سفارش برای هر نوبت چاپ در چاپ سیلک ۱۰۰۰ عدد می باشد

چاپ افست:

به نوعی از چاپ می گویند که تماما توسط دستگاه های بروز چاپ در سراسر دنیا و با قابلیت چاپ متنوع و زیبا انجام میشود

چاپ افست بسیار دقیق و با قابلیت چاپ تصاویر مختلف در کنار هم و به صورت چند رنگ می باشد که در این نوع چاپ می توانیم علاوه بر درب جعبه قسمت های کناری,پشت جعبه را چاپ کرد آن هم از نوع تکرنگ تا چهاررنگ.

چاپ افست هزینه بالایی دارد البته در کنار قیمت بالا کیفیت چاپ بالاتری نیز ارائه می دهد.

حداقل تعداد سفارش برای هر نوبت چاپ در چاپ افست ۳۰۰۰ عدد می باشد.

جهت بازدید از فروشگاه و انجام سفارش کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *